I-TEC - vše, co můžete k počitači potřebovat

I-TEC - kompletní portfolio příslušenství pro notebooky a stolní počítače - externí rámečky, video a audio adaptéry, čtečky, napájení atd.

HOME ›› NB / PC DOPLŇKY ›› DOKOVACÍ STANICE ›› THUNDERBOLT DOKOVACÍ STANICE

i-tec THUNDERBOLT™ 2 dokovací stanice, 2x Thunderbolt 2, 1x HDMI, 4K Ultra HD 4096x2160, Gigabit Ethernet, 3x USB 3.0 port (z toho 1x USB 3.0 nabíjecí port s BC 1.2 také pro tablety), audio výstup, vstup pro mikrofon + 1m Thunderbolt kabel

P/N:
THUNDERDOCK2
EAN:
8595611700972
Dokovací stanice i-tec THUNDERBOLT™ 2 Vám umožní jednoduché a extrémně výkonné připojení veškerého příslušenství k Vašemu MacBooku. Nabízí dva Thunderbolt™ 2 porty s přenosovým výkonem 20 Gb/s. Jedním se připojíte ke svému Macu a druhý můžete využít pro připojení dalších Thunderbolt™ zařízení, jako jsou externí disky nebo nebo monitory s max. rozlišením 3840x2160@30Hz.
Přes 4K HDMI rozhraní můžete připojit jakýkoli monitor s rozlišením až 4096x2160@24Hz. Při připojení HDMI i Thunderbolt™ monitoru zároveň je max. rozlišení 3840x2160@30Hz. Dále máte k dispozici tři porty USB 3.0, které využijete jak pro připojení Vašich USB zařízení, tak i k nabíjení telefonů, tabletů, či jiných mobilních zařízení. Pro nabíjení tabletů Apple přes USB porty dokovací stanice si zdarma stáhněte a nainstalujte aplikaci:


Wi-fi připojení do sítě je opravdu pohodlné, ale ruku na srdce, pokud chcete opravdu výkon bez kompromisů, tak není nad kabelové připojení přes Gigabit Ethernet port. Ten však modením notebookům často chybí. Dokovací stanice i-tec THUNDERBOLT™ 2 ji Vašemu MacBooku dá. S klidem si pak můžete vychutnat vysokorychlostní internetové připojení bez jakéhokoli přerušení. Oddělený mikrofonový vstup a sluchátkový výstup Vám umožní konferenční hovory, stejně jako skvělý zážitek z filmů či her.
Dokovací stanice se vyznačuje kompaktním a elegantním kovovým designem, který byl vyvinut v souladu s linií ultrabooků. Lze ji využívat také jako podložku pod notebook nebo tablet, čímž docílíte lepší cirkulace vzduchu pod těmito zařízeními.
Tato univerzální dokovací stanice výrazně zvýší komfort při používání Vašeho MacBooku. Umožní Vám připojit pomocí jediného Thunderbolt™ 2 kabelu (One-Touch-System) veškeré Vaše oblíbené zařízení jako např. klávesnici, myš, externí disk, tiskárnu, audio systém, internetový modem, přídavný monitor, apod. Vyhnete se tak neustálému připojování a odpojování těchto zařízení pokaždé, když si berete Váš MacBook s sebou. Výhodou je také větší pořádek na pracovním stole, odkud zmizí nepřehledná změť kabelů.

V případě problémů s instalací, technických potíží nebo nesprávné funkčnosti zařízení si nejprve ověřte možné řešení v záložce FAQ.
 • 2x Thunderbolt™ 2 (20 Gb/s, obousměrný vstup / výstup), zpětně kompatibilní s Thunderbolt™ - jedním portem se připojíte ke svému Macu a druhý můžete využít pro připojení dalších Thunderbolt™ zařízení
 • 1x HDMI 1.4b výstup (rozlišení až 4096x2160@24Hz, HDCP kompatibilní)
 • 1x RJ-45 10/100/1000BASE-T Gigabit Ethernet síťová karta
 • 3x USB 3.0 port typ A pro připojení USB zařízení a vysokorychlostní přenos dat (5 Gbps), z toho 1x USB 3.0 port pro nabíjení dle specifikace BC 1.2, např. pro iPad nebo Samsung tablet
 • 1x 3.5 mm sluchátkový stereo výstup
 • 1x 3.5 mm mikrofonový mono vstup
 • 1x vstup pro napájení (DC 12V / 5A)
 • Rozměry produktu 195 x 77 x 28 mm
 • Hmotnost produktu 316 g
 • Rozměry balení 307 x 127 x 83 mm
 • Hmotnost balení 1 050 g


SYSTÉMOVÉ POŽADAVKY

 • Mac OS X 10.9 Mavericks a vyšší s Thunderbolt™ 2 rozhraním, nejnovějším firmwarem a softwarem.
 • Windows 8.1 a vyšší s Thunderbolt™ rozhraním, nejnovějším firmwarem a softwarem.


NASTAVENÍ DISPLEJE

 • HDMI výstup s rozlišením až 4096 x 2160 pixelů při 24 Hz, 3840 x 2160 pixelů při 30 Hz, a 2560 x 1600 pixelů při 60 Hz.
 • Thunderbolt™ 2 výstup s rozlišením až 3840x2160 pixelů při 30 Hz.
 • Dva displeje jsou podporovány při připojení HDMI a Thunderbolt™ monitorů nebo při použití dvou Thunderbolt™ monitorů při řetězení za sebou (HDMI a Display Port monitor není podporován). V obou případech je max. rozlišení 3840x2160@30Hz.
 • Rozlišení video výstupu a obnovovací frekvence mohou být ovlivněny výkonem systému / Macu.


OBSAH BALENÍ

 • i-tec THUNDERBOLT™ 2 dokovací stanice
 • Thunderbolt™ 2 kabel (100 cm)
 • Napájecí adapter - vstup: AC 100-240V, 2A 50/60Hz (130 cm kabel); výstup: DC 12V/5A
 • CD s uživatelskými manuály
 • Quick Start


Otázka: Můžu použít redukci k převedení signálu z HDMI/Display Port na VGA/DVI port?
Odpověď: Nedoporučeujeme používat převodníky z Digitálního signálu (HDMI/Display Port) na Analogový (VGA/DVI) z důvodu technologického omezení Analogových Portů (jejich nízká propustnost), tyto převodníky nemusí být 100% funkční.

Otázka: Je nějaká možnost jak připojit k dokovací stanici i-tec THUNDERBOLT™ 2 dva HDMI monitory nebo HDMI + DisplayPort monitor současně?
Odpověď: Standardně žádná Thunderbolt 2 dokovací stanice na trhu tuto variantu neumožňuje (omezení Thunderbolt sběrnice / rozhraní). Proto z naší produktové řady nabízíme i-tec USB 3.0 video adaptéry (s 4K nebo FullHD+ rozlišením), pomocí kterých je možné připojit k dokovací stanici i-tec THUNDERBOLT™ 2 dva HDMI monitory nebo HDMI + DisplayPort monitor současně. Adaptér pouze připojíte do jednoho z USB 3.0 portů dokovací stanice. Vybrat si můžete z několika variant, např. U3HDMI4K, USB3HDMI, U3DP4K nebo jiný video adaptér z naší nabídky. Pokud potřebujete poradit nebo doporučit optimální variantu pro vás, kontaktujte nás na support@itecproduct.com.

Otázka: Chci nabíjet ve Windows OS zařízení Apple (iPad, iPhone, iPod) přes USB 3.0 / 2.0 port. Existuje softwarová možnost řešení tohoto problému?
Odpověď: Standardní napájení je řešeno přes dodávaný síťový adaptér k zařízení Apple. Přesto byl firmou ASUS vyvinut software „ASUS Ai Charger“ pro možnost pracovat a současně nabíjet zařízení Apple přes USB port notebooku / PC, přes připojený HUB nebo dokovací stanici ve Windows prostředí. Více informací s možností stažení a odzkoušení naleznete zde: http://event.asus.com/mb/2010/ai_charger/. I přes množství pozitivních zkušeností s použitím tohoto softwaru však nemůžeme zaručit jeho 100% účinnost ve všech možných hardwarových kombinacích.

ČASTO KLADENÉ OTÁZKY PRO MAC

Otázka: Nabíjí dokovací stanice tablety Apple?
Odpověď: Ano. Pro nabíjení tabletů Apple si zdarma stáhněte a nainstalujte aplikaci i-tec THUNDERDOCK2 Utility. Poté můžete nabíjet svá Apple zařízení přes všechny USB porty dokovací stanice.

Otázka: Jaké jsou požadavky na primární grafické karty pro použití s chipsety v dokovací stanici i-tec THUNDERBOLT™ 2?
Odpověď: Doporučujeme Mac s Intel i5 a vyšší pro převážně kancelářskou práci a Intel i7 pro přehrávání jednoho videa.

Otázka: Kde v Macu ověřím připojení dokovací stanice i-tec THUNDERBOLT™ 2 a ostatních připojených periférií?
Odpověď: Po připojení dokovací stanice do Thunderbolt™ portu v Macu si lze ověřit stav připojení zde: O tomto Macu-Systémový profil-Hardware-Thunderbolt. Zobrazeny jsou parametry Thunderbolt™ portu jak v Macu, tak i v dokovací stanici. Připojení dalších zařízení k dokovací stanici je možno ověřit zde:

Pro GLAN: O tomto Macu-Systémový profil-Hardware-Ethernetové karty
Pro USB: O tomto Macu-Systémový profil-Hardware-USB
Pro HDMI monitor: O tomto Macu-Systémový profil-Hardware-Grafika/Monitory

Otázka: Používám Mac OS X a nefunguje audio výstup.
Odpověď: Výstupní zařízení zvuku pro sluchátka, která jsou připojena k dokovací stanici, je třeba nastavit / ověřit zde: Předvolby systému-Zvuk-Výstup – nastavit USB Advanced Audio Device.

Převážnou část problémů s dokovací stanicí a připojenými perifériemi lze vyřešit odpojením Thunderbolt™ 2 kabelu dokovací stanice od Thunderbolt™ 2 portu Macu a jeho opětovným připojením asi po 10s.

Pokud v balení chybí nějaké příslušenství uvedené na obalu, kontaktujte nás prosím s žádostí o dodání chybějícího příslušenství prostřednictvím e-mailu na support@itecproduct.com, nezapomeňte uvést dodací adresu.

Dokumenty
   - Datasheet DE
 

webmaster: i-Pages - www.i-pages.cz © Copyright - i-tec Technologies s.r.o., Teslova 2, 702 00 Ostrava, tel.: +420 596 637 130

Soubory cookies nám pomáhají zajišťovat co možná nejsnadnější použití našich webových stránek. Dalším používáním webu s jejich využíváním automaticky souhlasíte. Podrobnosti v kategorii Firemní informace.