I-TEC - vše, co můžete k počitači potřebovat

I-TEC - kompletní portfolio příslušenství pro notebooky a stolní počítače - externí rámečky, video a audio adaptéry, čtečky, napájení atd.

HOME ›› PODPORA

Vydány nejnovější ovladače pro dokovací stanice - DisplayLink 7.0. Pro stažení klikněte zde.

Poslední dobou je nově v nabídce stále více produktů s technologií USB 3.0 SuperSpeed. Přestože se tato technologie používá už od roku 2010, stále dochází k jistému dolaďování ovladačů podporovaných zařízení. Abyste Vy, naši zákazníci, mohli využívat výhod rychlého USB 3.0 zařízení, musíte mít počítač nebo notebook s USB 3.0 rozhraním. O jeho bezproblémovou funkčnost se stará tzv. čipset, který musí mít k dispozici aktuální ovladače.
Vážení zákazníci, jsme si vědomi toho, že se můžete setkat s problémy při instalaci nebo použití našich USB 3.0 zařízení. Nicméně tyto problémy jsou velice často způsobeny nainstalovanými neaktuálními ovladači pro USB 3.0 řadič nebo čipovou sadu notebooku/počítače.  Dalším zdrojem problémů bývá také neaktuální firmware řadiče portu USB 3.0.
Pokud tedy narazíte na některý ze zmíněných problémů, pak doporučujeme vždy zkontrolovat www stránky dodavatele daného zařízení a zkontrolovat, jestli jsou k dispozici novější ovladače pro USB 3.0 rozhraní. Pokud dodavatel zařízení není schopen pomoci, pak je možné zjistit výrobce USB 3.0 čipsetu a obrátit se přímo na něj a jeho technickou podporu. Nejčastěji to bývá některý z následujících výrobců: Intel, Renesas (dříve NEC), Via (VLI), AS Media, Fresco Logic, Etron.
Kontrolu dostupnosti aktuálních ovladačů pro řadič USB 3.0 můžete provést např. na níže uvedených stránkách:

Intel
Renesas (formerly NEC)
VIA (VLI)
AS Media
Fresco Logic (FL)
Etron
Texas Instruments (TI)

Společnost ComDis není zodpovědná za škody, které mohou vzniknout neodbornou či nesprávnou instalací jakéhokoli software a ovladačů třetích stran. Toto dělá uživatel na své vlastní riziko. Vždy doporučujeme využít služeb odborného servisu.

Pro výrobky značky i-tec můžete najít vždy aktuální ovladače na našem webu www.i-tec.cz

Některé základní desky jsou také známy tím, že nespolupracují korektně s USB 3.0 řadičem Renesas (NEC) z důvodu špatného taktování sběrnice PCI Expres. V takovém případě je nutné se obrátit na výrobce základní desky počítače s prosbou o update tzv. BIOSu. Z naší zkušenosti víme, že dodavatelé základních desek jsou si problému vědomi a zpravidla již i vydali opravný BIOS, jenž problémy vyřeší.
Dalším častým problémem při připojení k USB 3.0 rozhraní bývají nekvalitní kabely, které jsou velmi citlivé na rušení.  Může pak velmi často docházet k problémům při připojování zařízení nebo k přerušování přenosu dat mezi zařízením a počítačem.

Další problém: Některá bezdrátová zařízení (WLAN dongle nebo např. Microsoft Wireless set 3000/5000) mohou přestat pracovat nebo pracovat s prodlevami, když je připojeno v USB 3.0 dokovací stanici (USB 3.0 hubu).
Odpověď a řešení: USB 3.0 se někdy může rušit s 2.4 GHz wireless zařízením, jestliže jsou umístěny v blízkosti. Bezdrátové zařízení by se mělo umísťovat mimo bezprostřední vzdálenost od USB 3.0 portů a kabelů. Prosíme, zkuste přemístit bezdrátové zařízení od USB 3.0 portů a kabelů. K tomu lze použít např. prodlužovací kabel pro připojení WLAN donglu nebo setu. Intel provedl studii o tomto problému s možnostmi řešení.

Vážení zákazníci, jsme si vědomi toho, že zmíněná problematika je dost obsáhlá. V případě, že si s instalací nebo problémy při použití našich výrobků nebudete vědět rady, neváhejte kontaktovat naši technickou podporu.

webmaster: i-Pages - www.i-pages.cz © Copyright - i-tec Technologies s.r.o., Teslova 2, 702 00 Ostrava, tel.: +420 596 637 130

Soubory cookies nám pomáhají zajišťovat co možná nejsnadnější použití našich webových stránek. Dalším používáním webu s jejich využíváním automaticky souhlasíte. Podrobnosti v kategorii Firemní informace.